10 туристичних перлин України

10 туристичних перлин України - ECCEF
попередній наступний

1. Дерев’яні храми.

Україна має безцінне надбання – зразки сакрального мистецтва, які стали світовою спадщиною. Під опіку ЮНЕСКО дерев’яні храми Карпатського регіону потрапили у 2013 році. Тоді Україна спільно із Польщею подали до міжнародної організації перелік 16 церков – 8 українських та 8 польських. Проте за архітектурним стилем всі належать до українських: галицький, гуцульський, бойківський та лемківський. Нині половина храмів знаходяться на території країни-сусідки, та у минулі століття саме тут проживали українці. Та і сьогодні на прикордонних землях чимало етнічних українців.

2. Озеро Світязь

Світязь – найбільше і найглибше озеро України природного походження, яке входить до групи Шацьких озер. Вода в ньому настільки прозора, що можна побачити дно навіть при 8-метровій глибині. Крім того, вона ще й цілюща: в її складі є срібло, гліцерин і йод. Дівчата відзначають, що після купання шкіра стає гладкою та еластичною. Береги озера відмінно підходять для літнього відпочинку.

3. Озеро Синевир

Озеро Синевир знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря і є найбільшим озером українських Карпат. За легендою воно утворилося зі сліз графської доньки Синь на тому місці, де за наказом батька було вбито камінною глибою її коханого, простого пастуха Вира. У народі озеро називають “Морське око” – за схожий на зіницю маленький острів прямо посередині яскраво-синьої гладі.

4. Львів

Відвідати Львів варто за будь-якої погоди та в будь-яку пору року, адже у дощ древнє місто схоже на маленький Лондон, у сонячну погоду – на Париж. Як і парижани, мешканці західної столиці України  можуть похизуватися власною «Ейфелевою вежею» – телевізійною станцією, що є найвищою точкою Львова. Звідси відкривається дивовижний краєвид, який вразить найбільш вибагливих мандрівників. Всі, хто серцем прикипів до  древнього міста, кажуть, що Львів – це Львів, унікальний, вишуканий та містичний, з лише йому притаманною аурою, із запаморочливим ароматом кави, фатальними поглядами львівських панянок – янголів та відьом в одній іпостасі.

 Якщо побуваєш у Львові хоч раз, назавжди  закохаєшся в маленькі вулички, затишні кнайпи, в середньовічний дух, що дрімає разом із кам’яними левами, яких у Львові налічують близько 4,5 тисяч (за кількістю левових зображень місто гідне книги рекордів Гіннеса).  Саме вони охороняють спокій жителів, є окрасою багатьох споруд, скверів чи вуличок. Старожили подейкують, що насправді кам’яні леви – колишні львів’яни, які своїми досягненнями заслужили привілей бути втіленими у граційних та могутніх скульптурах звірів. Лише один раз у рік, темної ночі, леви з усього міста збираються у потаємному місці.

5. Майдан Незалежності

Туристи з усього світу, які хоч раз відвідали столицю України – Київ, безсумнівно пам’ятають прогулянку по її головній площі – Незалежності. Невелика за розміром, вона з'єднує головні вулиці міста. Тут люблять фотографуватися, обідати і просто гуляти, а спустившись сходами вниз, можна відвідати підземний торговий центр. Історія площі Незалежності У 19 столітті, на місці сучасної площі Незалежності, знаходились руїни оборонних споруд, а ще раніше, у 9 столітті, там було Козине болото. Перша назва площі була Хрещатинська, вона з'явилася у 30-і роки 19 століття. Але, зі зведенням на ній Міської думи, площу назвали Думською. Пізніше площа носила назви Калініна і Жовтневої революції. Змінили її лише у 1991 році, коли Україна отримала Незалежність. Навколо площі розташовуються унікальні споруди, зведені у середині минулого століття.

6. Києво-Печерська Лавра

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник є унікальним і найбільшим музейним комплексом України. Він є своєрідною туристичну візитівкою столиці України – Києва. Історія створення Києво-Печерського заповідника Заснований у 1051 році Києво-Печерський монастир розкинувся на Дніпрових кручах, сяючи золотом бань, дивуючи печерними лабіринтами, вражаючи красою архітектурних споруд. Завдяки цим унікальним пам’яткам 29 вересня 1926 року територія монастиря була оголошена Заповідником. Неповторний архітектурний ансамбль поєднав у собі риси візантійської та української архітектурних шкіл різного стильового напрямку – бароко, ампіру, класицизму. У 1990 році, зважаючи на унікальність лаврського архітектурного ансамблю, значення Заповідника у розвитку вітчизняної та світової культури, 14-та сесія Міжурядового комітету ЮНЕСКО внесла архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври разом із Софією Київською до Списку об’єктів Світової спадщини. У 1996 році Указом Президента України Заповідникові було надано статус Національного.

7. Вилкове

Невеликий українське містечко Вилкове на півдні Одеської області називають українською Венецією. Цей маленький, але дуже мальовничий населений пункт розташований прямо в дельті Дунаю, в місці впадання річки в Чорне море.

Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті служать канали, по яких переміщаються переважно на місцевих "гондолах" і моторних човнах, які є найпопулярнішим транспортом в місті.

Канали, звані єриками, у Вилковому неширокі - всього 1-2 метра в ширину, вони займають майже половину території міста, і по каналам на човні можна потрапити в будь-яку його частину.

Жителі міста плавають по єриках, стоячи в човні і відштовхуючись від дна і берегів довгим веслом, схожим на жердину і званий чортом. Човнами за допомогою таких бабаек спритно керують не тільки чоловіки, але і жінки і навіть бабусі, яких жартома називають "молодицями на бабайках".

8. Чорнобиль

Авторитетний журнал Forbes назвав Чорнобиль одним із найекзотичніших місць у світі для туристичних поїздок. Чим не привід присвятити черговий вікенд поїздці в зону відчуження? Тим більше що 26 квітня річниця трагедії на ЧАЕС.

26 квітня 1986-го, о 01:23, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, що спричинило масштабну радіоактивну катастрофу. Три десятки років потому Україна все ще розгрібає наслідки трагедії

Сьогодні  в Чорнобилі все ще не добудована арка, якою повинні накрити реактор, місто-привид Прип'ять пустує, потопаючи в буйній, незайманій зелені, а на занедбаних вулицях Чорнобиля серед застарілих будівель, що руйнуються, зустрічаються будинки з акуратно складеними біля воріт стосами дров і навіть кондиціонерами і тарілками супутникового ТБ над вікнами – в них живуть самосели, люди, які тридцять років тому прийняли рішення не залишати свої будинки.

За три десятиліття зона обросла легендами і міфами, безмовні вулиці й занедбані будинки стали прототипом для комп'ютерних ігор і фільмів з постапокаліптичними сюжетами, а міста-примари перетворилися в привабливий маршрут вихідного дня для туристів, які шукають небезпечної екзотики. Хоча б раз у житті все це потрібно побачити на власні очі.

9. Карпати

Українські Карпати... Вже сама назва викликає приємні відчуття, нагадує чарівну співанку-коломийку про цей унікальний і величний край, який асоціюється з дивною, давньою-прадавньою казкою, і тоді виринає в серці колись почута гуцульська мелодія про оброслі смерековими ясновидами високі гори, а голос трембіти кличе відвідати цю благодатну, незбагненну і чарівну землю.

Карпатська гірська система розташована в центрі Європи і належить до північної гілки Альпійського складчастого поясу. Дуга Карпатських гір загальною протяжністю 1500 кілометрів перетинає територію Румунії, України, Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини і сягає аж Сербії та Чорногорії. Уній виділяють три основні частини — Західні, Східні та Південні Карпати. Найвища вершина Карпат — гора Герлаховскі Штіт (2655 м) — знаходиться у Татрах на території Словаччини.

10. Кам’янець-Подільський замок

Кам’янець Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Своєрідність та унікальність його полягають у гармонійному поєднанні ландшафту і містобудівної структури середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи чудові природні властивості, створили фортифікаційну систему, що не має аналогів у Європі…

До творення неповторного архітектурного вигляду Кам’янець-Подільського у різні періоди його історії доклали майстерності архітектори й скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін. Сьогодні чимало туристів захоплюються вдалим поєднанням міцних оборонних мурів міста, Старого замку (XII–XVIII ст.) та високих стрімких скель каньйону річки Смотрич.

Надзвичайно привабливий для любителів фортифікації і комплекс укріплень Нового замку, збудований у XVII ст., що є єдиним збереженим зразком такого типу споруд нідерландської школи. Неабиякий інтерес викликає й унікальний Замковий міст, що сполучає Старе місто із Замковим комплексом.